معرفی شرکت مهندسی ارتباطات سرو نت

اینکه می گویند شرکتهای ایرانی نمی توانند در سطح جهانی٬ خصوصا در بخشهای تحقیقاتی خود را نشان بدهند نیاز به موشکافی بیشتری دارد. مثلا شرکت ارتباطات سرونت که در زیر آنرا معرفی می کنم شرکتی است که موفق به نامزدی دریافت جایزه از انجمن پارکهای علمی آسیا است. البته جالب است که در ایران در دولت فخیمه امروز! میزان بودجه تحقیقاتی کشور در سال ۸۵ کاهش یافت و همچنین سهم دانشگاهها نیز از این بودجه بسیار زیادتر شد. معنی و مفهوم این جمله این است که بودجه شهرکها و پارکهای تحقیقاتی کاهش یافته است. آخر دولت متقدر معاصر (که اصلا شتاب زده هم تصمیم نمی گیرد!) کاملا موافق و طرفدار تحقیقات می باشد. ظاهرا این دولت کاملا طرفدار اصفهان نیز می باشد. چون به غیر از افزایش بی سابقه! بودجه تحقیقاتی کشور و خصوصا شهرک تحقیقاتی اصفهان٬ گفته می شود که قرار است در آخرین! سفر استانیش که به اصفهان خواهد بود٬ به دلایلی! بودجه استان اصفهان را کاهش دهد. آخر می گویند اصفهان و چند استان دیگر که دولت فخیمه بزودی در سفرهای استانی به سراغشان می رود! کمترین رأی را بهش داشته اند. البته می گویند٬ راست و دروغش با خودشان!

دشمنان(ببخشید٬ دوستداران!) اصفهان٬ همه با هم: هورا!

بگذریم این شرکتها که سعی می کنند نوآوری داشته باشند و کار تحقیقاتی بکنند و امتیازاتی در سطوح جهانی کسب نمایند٬ عمده ترین مشکلشان این است که نمی توانند محصولاتشان را در سطح صنعتی تولید کنند. در واقع این حلقه مفقوده ای است که هر چند ما در کشورمان انجام دهندگان و دنبال کنندگان کار تحقیقاتی٬ با محققینی که چیزی از محققین خارجی کم ندارند٬ بسیار داریم اما نمی توانیم محصولات زیاد ایرانی با کیفیت را در بازار شاهد باشیم.

سایت انجمن پارکهای علمی آسیا و شرکتهای دیگر نامزد جایزه:

http://www.cyberaspa.org/aspaleaders2006/award2006/nominatedcompanies.php

متن خبر:

شرکت مهندسی " ارتباطات سرو نت " ، از موسسات فناور مستقر در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان، موفق به دریافت جایزه ویژه انجمن پارک‌های علمی آسیا (‪ (ASPA Award‬شد.

به‌گزارش روز سه‌شنبه روابط عمومی شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان، این شرکت که در زمینه ساخت " روتر" و" سوییچ‌های " مخابراتی فعالیت می‌کند از میان بیش از ‪ ۱۰۰‬شرکت فناور آسیایی به‌عنوان یکی از چهار برنده‌جایزه ویژه انجمن پارک‌های علمی آسیا برگزیده شد.

مسابقه "‪ " ASPA Award‬هر سال یک بار از سوی‌انجمن آسیایی پارک‌های علمی بین شرکت‌ها و موسسات مستقر در پارک‌های علمی عضو این انجمن و با هدف تشویق شرکت‌ها جهت دستیابی‌به روحیه رشد تجاری، ایجاد فرصت مناسب برای یافتن شریک تجاری و معرفی مدل‌های شرکت‌های موفق برگزار می‌شود.

در مرحله اول این مسابقه چهار برنده معرفی و اعلام شده و برنده نهایی در تاریخ ‪ ۲۸‬نوامبر ‪۲۰۰۶(‬هفتم اذرماه امسال) در مقر اصلی انجمن پارک‌های علمی آسیا ( ‪ ( ASPA‬در شهر " دایگو " کره جنوبی انتخاب می‌شود.

برندگان جایزه ویژه انجمن پارک‌های علمی آسیا علاوه‌بر دریافت پاداش مادی، می توانند از شبکه این انجمن برای پیشبرد فعالیت‌های شرکت خود و یافتن شریک تجاری مناسب، استفاده کنند.

از جمله ملاک‌های مورد نظر برای ارزیابی برندگان جایزه‌ویژه انجمن‌پارک‌های علمی آسیا، زمینه فعالیت، تعداد کارکنان، میزان سرمایه، عملکرد سه سال گذشته، میزان فروش و سود و زمینه اصلی فناوری است.

انجمن پارک‌های علمی آسیا ( ‪ ( ASPA‬با هدف برقراری ارتباط میان پارک‌های فناوری منطقه آسیا و توسعه آنها از سال ‪ ۱۹۹۷‬فعالیت خود را آغاز کرده و در زمان حاضر پارک‌های فناوری ‪ ۳۰‬کشور آسیایی عضو این انجمن هستند.

شرکت مهندسی ارتباطات "سرونت "از جمله واحدهای فناور مستقر در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان است که به فعالیت در زمینه امنیت شبکه و ساخت مسیریاب های امن چند منظوره می‌پردازد.


متن خبر:
http://www.irna.ir/fa/news/view/line-8/8508306209081612.htm

البته باعث تآسف فراوان است که شرکتی با این ابعاد کاری بدلیل سوء مدیریت مدیران ارشد آن از اواخر سال 86 در آستانه ورشکستگی قرار گرفته است.

وب سایت شرکت فونیکس:
www.PNX.ir

/ 1 نظر / 58 بازدید
عليرضا مجاهدي

سلام بالاخره امروز موفق شدم لينکتان را اضافه کنم موفق باشيد