نمايشگاه نقشه های تاريخی خليج فارس

من یک خبر جالب در سایت BBC دیدم که برایم جالب بود. چون سر و صدای زیادی درباره آن بود و همچنین خیلی ها می گویند که دولت خاتمی عکس العملی درباره آن نشان نداده است.  هنوز هم کم و بیش اعتراضات در این مورد وجود دارد. این خبر مربوط به دو سال پیش در چنین روزی است.

در تهران نمايشگاهی از نقشه های تاريخی مربوط به خليج فارس برپا شده است که هدف اصلی از آن نشان دادن اين نکته است که خليج فارس در طول تاريخ همواره به اين نام خوانده و شناخته شده است.

کمال خرازی، وزير امور خارجه ايران، در افتتاح اين نمايشگاه تاکيد کرد که نام خليح فارس از دريای جنوب ايران حذف شدنی نيست و اين يک واقعيت تاريخی است.

برگزاری نمايشگاه نقشه های تاريخی خليج فارس، پس از آن صورت می گيرد که موسسه نشنال جئوگرافيک، در آخرين اطلس جغرافيايی خود، در مقابل نام خليج فارس، از نام خليج عربی نيز استفاده کرد.

اين اقدام موسسه نشنال جئوگرافيک با اعتراض گسترده ايرانيان در سراسر جهان رو به رو شد و به ممنوعيت پخش محصولات اين موسسه در ايران انجاميد.

/ 2 نظر / 16 بازدید
بانك صادراتي

سلام . چه طورید . راستش یکی از دوستان دنبال مقاله یا مطلب اینگلیسی درباره HRM human resorue managment هست می تونید کمکمون کنید . ارادتمند صمدی

محمد مشايخ

سلام صمد آقا احوال شما؟ من درست متوجه نشدم. در مورد مدیریت منابع انسانی مطلب فراوان است. یکی از کتابها که به صورت کتاب درسی است کتاب منابع انسانی سعادت از انتشارات سمت است. یک مرجع انگلیسی هم که من برای تحقیق از آن استفاده کرده ام این است: Robert L Mathis & John H Jackson , Human Resource Management, 11Ed